Początki Ziemi-Błękitnej Planety...
Nasz dom, Ziemia(...) jedyna planeta we Wszechświecie na której rozwinęło się życie. Ale nie zawsze tak było, ponad 5,5 mld lat temu Ziemi nie było. Przy dopiero co narodzonej nowej gwieździe, naszym Słońcu, unosił się pył kosmiczny z którego grawitacja utworzyła małe głazy. Te głazy i pył w ciągu milionów lat utworzyły kulę płynnej masy. Nie była to, przynajmniej na razie, Ziemia którą znamy dziś. Przypominała raczej piekło z około 1200 stopniami Celsjusza na powierzchni... Nie było powietrza wszędzie unosił się tylko dwutlenek węgla, azot i para wodna. Na domiar złego w stronę Ziemi leciała młoda planeta Thea która uderzyła w Ziemię z prędkością 15000 km/s. Prędkość grawitacyjna odkształciła powierzchnie Ziemi wyrzucając w przestrzeń biliony ton odłamków, które uformowały się w pierścień wokół Ziemi. Z tego pierścienia po około dalszym tysiącu lat uformował się Księżyc. Tamten Księżyc, który orbitował bliżej Ziemi bo około 22000 kilometrów a nie jak dziś 400000 powodował to że nasza planeta wirowała znacznie szybciej. Doba trwała wtedy 6 godzin a nie jak dziś 24. Aby zrozumieć dlaczego Ziemia zwolniła swój bieg musimy "przenieść się w czasie", o dalsze 1000000 lat. Kiedy to oddalający się księżyc spowodował że Ziemia zaczęła zwalniać i ten proces trwa do dziś. Jednak to nie był koniec, lecz raczej początek... Z przestrzeni kosmicznej na skorupę Ziemską zaczęły spadać pozostałości po "narodzinach układu Słonecznego", mianowicie deszcz meteorów. Ten deszcz meteorytów, padający przez 20000000 lat przyniósł czynnik bodaj chyba najważniejszy dla rozwoju życia mianowicie krople zamarzniętej wody. Małe kryształy lodu w zetknięciu z ciepłą jeszcze powierzchnią Ziemi parowały. Jednak do pewnego momentu... Kiedy Ziemia na tyle ostygła że mogła się zbierać na powierzchni woda, wyglądała już bardziej znajomo, chociaż nadal była niebezpieczna z powodu mega sztormów jakie szalały na ówczesnej Ziemi. Te mega sztormy spowodowane były wciąż nadmierną bliskością Księżyca. Kiedy Księżyc z czasem się oddalał Ziemia zaczęła zwalniać a fale cichnąć. Z czasem z pod wody zaczęły wyłaniać się wysepki stopionej lawy. Z biegiem lat te wysepki połączyły się, aby stworzyć zaczątki lądów.Picasso
C. D. N
Dwie teorie: naukowa, która prezentujesz oraz biblijna. Każdą z nich można przyjąć za właściwą. Może bardziej "rozbudowana" teoria naukowa wyszczególnia drobiazgowe wnikanie w poszczególne elementy zagadnienia tworząc ja jakby "górującą" nad przekazy biblijne. Ta druga - biblijna mówi zdrobniale choć stanowczo o tym, że świat stworzył Pan Bóg w ciągu siedmiu dni. Oczywiście jest to zapewne zagatkowe stwierdzenie faktu, choć tydzień mógł trwać 700, 7000 lub 7 miliardów lat, a wszystko skupiło się w ciagu siedmiu dni. Jak by to rozumieć, faktem jest, że wszystkie zapisy powstania świata wersji naukowej, skądś wziąć się musiały. Nawet teoria powstania materii jest tu zagadkowym wydarzeniem, bo i ona musiała nie tylko powstać, pytanie jak, skąd itp. Nie mniej jest ciekawym spojrzeniem na zagadnienie tak pod względem naukowym, jak również biblijnym. POzdrawiam.
OdpowiedzUsuńDziękuję za komentarz... Wiesz każde zagadnienie, takie jak na przykład to ma jakieś swoje drugie wytłumaczenie tego faktu biblijne i naukowe. Ja należę do tych co biorą pod uwagę obie wersje. Pozdrawiam.
UsuńIm dłużej Cię znam, tym bardziej mnie zaskakujesz. :)
OdpowiedzUsuńIle tutaj wiedzy- hipotezy naukowej- w konkretnej pisemnej oprawie.
Szacunek! ;)